تولید بیودیزل از جلبک های میکروسکوپی

دنیای مدرن امروزه با دو چالش حیاتی روبروست : بحران انرژی و آلودگی محیط زیست .

انرژی از جمله اجزای بنیادین در تمامی بخش های نوین اقتصادی بوده و نقشی اساسی در بهبود کیفیت زندگی مردم دارد ( US DOE 2010) .در حال حاضر تقریباً 80 درصد از تأمین انرژی مورد نیاز جهان ،متکی به سوخت های فسیلی است که تجدیدناپذیر بوده و ذخایر آنها به سرعت رو به افول است.

با شتاب کنونی ، انتظار بر این است که دوام ذخایر نفت خام ، گاز طبیعی و سوخت های مایع بین 60 تا 120 سال باشد.

یکی دیگر از چالش ها در زمینه مصرف سوخت های فسیلی انتشار گازهای گلخانه ای (GHG’s) است.

رشد تقاضای انرژی در جهان ، آلودگی های زیست محیطی ناشی از سوخت های فسیلی و نیز امنیّت ملّی ، نهایتاً توجه حکومت ها را به استفاده از سوخت های مایع پاک ، به عنوان منابع مناسب جایگزین جهت تأمین انرژی معطوف نموده است .

این منابع جایگزین تحت عنوان سوخت زیستی (Biofuel) نه تنها وابستگی به اقتصاد نفتی را قطع و تردیدهای ناشی از نوسان در قیمت نفت را کاهش می دهد بلکه به دلیل محتوای اکسیژنی بالا ،کاهش آلودگی محیط زیست را نیز سبب خواهد گردید.

در این زمینه تولید بیو انرژی از دو منبع اصلی آن یعنی چوب و محصولات کشاورزی را می توان روش های مناسبی جهت دستیابی به انرژی پاک مورد نیاز قلمداد نمود.

یکی از اشکال مطرح به عنوان پاسخگوی نیاز انرژی جهانی را می توان میکروارگانیسم های فتوسنتز کننده و روغن های حاصل از آنها دانست که حاوی انرژی نهفته قابل ملاحظه ای بوده و اغلب نواقص موجود در سایر اشکال انرژی های تجدیدپذیر در این نوع سوخت ها برطرف گردیده است ...

مقاله ای که لینک دانلودآن در زیر تقدیم گردیده ، در خصوص امکان تولید بیودیزل یا سوخت زیستی از جلیک های میکروسکوپی تألیف گردیده با این امید که مورد توجه بازدید کنندگان واقع شود:

لینک دانلود

 


/ 3 نظر / 68 بازدید
DBux.ir

کسب درآمد مثل آب خوردن فقط تبليغات ببين روي لينک ها کليک کن روي بنرها کليک کن زيرمجموعه بخر تا درآمد بيشتري داشته باشي راستي حتما توي قسمت صندوق شانس و قرعه کشي شرکت کن بدون سرمايه گذاري کسب درآمد کنيد http://DBux.ir

حامد

سلام.ممنون.خیلی زیبا بود .لذت بردم