خبر جدید شیلاتی : کسب مقام نخست ایران در تولید ماهی قزل آلا

کسب مقام نخست ایران در تولید ماهی قزل آلا

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران از کسب مقام نخست ایران در تولید ماهی قزل آلا در سطح جهان خبر داد. 

غلامرضا رازقی اظهار داشت: طی سال گذشته،بیش از 100 هزار تن ماهی قزل آلا در آبهای شیرین ایران پرورش داده شد که بخش قابل توجه این ماهیان قزل آلا به کشورهای مختلف دنیا صادر شد و درآمدارزی خوبی را برای کشور به همراه داشت. 
وی افزود:با این میزان تولید ماهی قزل آلا،ایران توانست رتبه نخست در بخش تولید ماهی قزل آلا را در سطح جهان به خود اختصاص دهد این در حالی است که پیش از مقام نخست بیشترین میزان تولید ماهی قزل آلای آب شیرین در اختیار کشور ترکیه بود. 
معاون وزیر جهاد کشاورزی در ادامه به تولیدماهی قزل آلای آب شور برای نخستین بار در کشور اشاره کرد و گفت:پرورش ماهی قزل آلای آب شور با استفاده از آب دریا صورت گرفت به طوری که پس از اتمام فصل پرورش میگو در سایت گمیشان استان گلستان،این مزارع به پرورش ماهی قزل آلا اختصاص یافت. 
رئیس سازمان شیلات ایران ،خاطرنشان کرد:ماهی قزل آلای آب شور به کشورهای اروپایی صادر شد و بسیار مورد استقبال قرار گرفت. 
وی یادآور شد:طعم ماهی قزل آلای آب شور از ماهی قزل آلای آب شیرین بسیار لذیذتر و بهره اقتصادی آن نیز بالاتر است. 
رازقی اظهار داشت:بر اساس برنامه ریزیهای صورت گرفته ازاین پس مزارع پرورشی میگو در گمیشان پس از اتمام فصل پرورش میگو،در پاییز و زمستان به پرورش ماهی قزل آلا اختصاص خواهد یافت که امیدواریم با توسعه پرورش ماهی قزل آلای آب شور،بتوانیم در مزارع پرورشی جنوب کشور نیز این امکان را فراهم کنیم. 
به گفته وی،سازمان شیلات ایران از تمام سرمایه گذاران در بخش تولید ماهیان قزل آلای آب شور حمایت خواهد کرد. 
معاون وزیر جهاد کشاورزی،یادآور شد:امیدواریم در کنار پرورش قزل آلای آّب شیرین ،پرورش ماهیان قزل آلای آب شور نیز توسعه یابد تا با صادارت هر دو نوع آن بتوانیم درآمد ارزی بیشتری را به همراه داشته باشیم. 
به گفته وی،بخش پرورش ماهیان گرمابی و سردآبی کشور روزبه روز در حال پیشرفت است که این امر حاصل توجه بیشتر دولت در امر حمایت از پرورش دهندگان است.

/ 1 نظر / 47 بازدید
Mamad M2

سلام خوبي؟ وب جالبي داري.خوشحال ميشم به ما هم سر بزني.اگه ســـاکس و فيــــــلتر شکن رايگان هم ميخواي بيا توي سايتمون و عضو شو و از ســـاکس رايگانش استفاده کن.بجز اون جديدترين آهنگ ها رو هم مي توني از سايتمون بگيري.راستي اگه خوشت اومد لطفا روي +1 گوشه سمت چپ ، پايين کليک کن. اينم آدرسش: wWw.FunSeda.TK راستي يه فروشگاه هم دارم که فعلا تا يه مدتي 20% واسه هر جنس تخفيف داديم پس تا اين 20% رو داره خريدت رو بکن ضرر نمي کنم محصولات زياد و خوبي هم داريم سر بزني ضرر نمي کني عزيز اينم آدرس فروشگاهمون: www.esfshop.in .دمت گرم منتظرما پيشاپيش ميگم مرسي که سر زدي [گل]