بازار میگو : افزایش قیمت در هند و اکوادور ، کاهش در تایلند

یکی دو روز قبل ، گزارشی از نمایشگاه بوستون در وبلاگ قرار داده شد که از پیش بینی های متفاوتی در خصوص بازار میگو در جهان در سال 2015 خبرمی داد.

امروز در یکی از سایت های خبری که در زمینه غذاهای دریایی فعالیت دارد خبری درج شد مبنی بر اینکه متعاقب نمایشگاه بوستون و بحث های مطرح شده در آن ، قیمت میگو در تایلند افت قابل ملاحظه ای را تجربه نموده در حالیکه در هند و اکوادور قیمت ها رو به افزایش است .

این سایت دلیل کاهش قیمت میگو در تایلند را خودداری مراکز فرآوری از خرید میگوی خام اعلام نموده حال آنکه این مراکز پیش از این به دلیل چشم انداز روشنی که در بازار آمریکا متصور بود ، به طرز بی سابقه ای اقدام به خرید این محصول می نمودند ولی پس از نمایشگاه بوستون و مشخص شدن تقاضای نه چندان مطلوب بازار آمریکا این میل به خرید کاهش یافته است .

اما در هند و اکوادور ، ثبت سفارش میگوی فرآوری نشده (خام) از سوی چین و ویتنام ، سبب رونق در این بازار گردیده است . به هرحال به نظر می رسد علیرغم تبلیغاتی که در خصوص ارزش افزوده محصولات ( و نه خام فروشی) در بازار میگوی کشور اعمال می شود ، بعضاً ( به ویژه مادام که هنوز برند سازی مناسبی در زمینه میگوی پرورشی ایران صورت نگرفته ) محصولات خام بازار مناسب تری نسبت به محصول فرآوری شده داشته باشند.

/ 0 نظر / 82 بازدید