ده خوراکی که مصرف اونا به خانم ها توصیه می شه

سایت یاهو در لینکی که در زیر قرار داده شده ده ماده خوراکی رو نام برده که به دلایلی که در هر مورد ذکر کرده ،می بایستی در رژیم غذائی خانم ها قرار بگیره تا ریسک ابتلای اونا رو به تعدادی از بیماری ها کاهش بده .در زیر خلاصه ای از اون غذا ها آورده شده :

1- گوجه فرنگی:که به دلیل دارا بودن لیکوپن به عنوان آنتی اکسیدان ،خطر ابتلا به سرطان سینه و حملات قلبی رو کم می کنه.

2-کدو حلوائی : این خوراکی دارای آلفا و بتا کاروتنه که اثر پیشگیرانه اش در مقابل سرطان تخمدان و سینه اثبات شده.

3-دانه برزک: این دانه خوراکی منبع خوبی برای اسیدهای چرب امگا 3 معرفی شده که میتونه ریسک حملات قلبی و ابتلا به سرطان سینه رو کاهش بده.

4-ماهی آزاد:گوشت این ماهی سرشار از آهن(جهت پیشگیری از اختلالات قاعدگی)و اسیدهای چرب امگا 3 است که برطرف کننده استرس بوده و خوردن اون در دوران حاملگی سبب افزایش ضریب هوشی فرزندان میشه.

5-ذغال اخته:رابطه مصرف ذغال اخته با کاهش ریسک سرطان سینه و بیماریهای قلبی اثبات شده به علاوه آب ذغال اخته جهت پیشگیری از عفونت مجاری ادرار توصیه شده.

6-اسفناج:اسفناج حاوی مواد معدنی و ویتامین های زیادیه اما آنچه برای خانمها اون رو مهمتر می کنه وجود منیزیمه که در رفع مشکلات دوران قاعدگی عنصر کارآمدی محسوب می شه.

7-انجیر:دو عنصر بسیار مهم موجود در این میوه، آهن (که بطور معمول در خانم ها در دوره قاعدگی کاهش پیدا می کنه)و کلسیمه(که این عنصر هم برای خانم هائی که به سن یائسگی رسیده و نسبت به پوکی استخوان مستعد تر هستند بسیار ضروریه).

8-شیر:کلسیم موجود در شیر اگر همراه با ویتامین D باشه (که اغلب در شیرهای غنی شده وجود داره) برای رفع عوارض و اختلالات قاعدگی و نیز رفع مشکل پوکی استخوان بسیار توصیه شده.

9-جو دوسر : جو دوسر علاوه بر کمک به رفع مشکل فشار خون،سوءهاضمه و ناراحتی های قلبی،به دلیل دارا بودن ویتامین B6 که در کاهش مشکلات روحی -روانی دوره قاعدگی مؤثره،و نیز فولیک اسید که مصرف اون در دوره حاملگی بروزنقص مادر زادی رو کاهش می ده بسیار ماده خوراکی مطلوبی شمرده می شه.

10-گردو: این ماده خوراکی حاوی اسیدهای چرب امگا 3،فیتوسترول(کلسترول گیاهی)و ترکیبات آنتی اکسیدانه که به تازگی نقش اونا در پیشگیری از سرطان سینه در تحقیقات اثبات شده.به علاوه گردو دارای کلسیم،منیزیم و فولیک اسیده .ضمناً مصرف گردو سبب سلامت استخوانها،کاهش دردهای مفصلی و رفع افسردگی معرفی شده.

لینک مطلب رو برای مطالعه بیشتر در زیر قرار داده ام :

ده خوراکی که مصرف اونا به خانم ها توصیه می شه

 

/ 0 نظر / 6 بازدید