آخرین تحلیل سایت Globe Fish از شرایط بازار میگو ( ماه مه 2015)

 

برای سال 2015  کارشناسان بهبود محدودی را در تولید میگوپرورشی تایلند و مکزیک پیش بینی می کنند ضمن اینکه هند ، ویتنام و اندونزی ، همچنان تمرکز بر پرورش گونه وانامی را ادامه خواهند داد .بنابراین ، انتظار می رود تولید میگو در سال 2015 نسبت به 2014 از میزان بالاتری برخوردار باشد .

با این حال ، برداشت دوره نخست پرورش میگو در سال جدید در هند به دلیل تآخیر در ذخیره سازی استخرها  احتمالاً تا ماه مه به تعویق خواهد افتاد .این موضوع در تایلند نیز به دلیل بارش کم در بعضی مناطق محتمل است  .

به علاوه پرورش دهندگان در کشورهای تولید کننده میگو ، ممکن است به واسطه کاهش تقاضا در سه بازار عمده این محصول ( آمریکا ، اتحادیه اروپا و ژاپن) در ذخیره سازی استخرها قدری محافظه کارانه عمل نمایند .

در ژانویه 2015 ، واردات آمریکا و ژاپن به دلیل موجودی قبلی کمتر از سال پیش از آن گزارش شد . با اینحال این ذخیره ، اگر در ماه های آتی ، قیمت میگو با کاهش بیشتری مواجه شود ، رو به کاستی خواهد گذارد و از آنجا که بسیاری از بازرگانان ، میگوهای خود را با قیمت بالایی تهیه کرده اند ، احتمال دارد چندان قادر به کاهش نرخ فروش نباشند.

بازار آمریکا ، ممکن است به دلیل افزایش تعرفه بر اساس آخرین بازنگری اداره امور مالیاتی این کشور ، شاهد  کاهش در میگوی پرورشی هند باشد ولی در مقابل ، کاهش عوارض محصولات ویتنام ، واردات ایالات متحده از این کشور را افزایش خواهد داد .

کاهش ارزش یورو نیز ممکن است به افت صادرات به این اتحادیه ظرف ماه های پیش رو منجر گردد.احتمالاً وارد کنندگان ژاپنی نیز به دلیل افت ارزش ین معدود باشند هرچند تقاضا در این بازار برای میگوی فرآوری شده مطلوب تر خواهد بود .

این موارد ،بازار آمریکا را تنها گزینه جذب محصول در ماه های آینده قرار خواهد داد .

ویتنام همچنان محصول خام را برای صادرات مجدد به چین و نیز تولید محصولات با ارزش افزوده ، از هند وارد خواهد نمود .به همین دلیل همچون پایان مارس ، صادرات هند به ویتنام مجدداً افزایش یافته است .

/ 0 نظر / 26 بازدید