کاملا وبلاگی

بعد از مدتی "به روز نرسانی" وبلاگ،امروز مطلب جالبی توجهم رو جلب کرد و تصمیم گرفتم به سیاق اون دوستی که وبلاگش رو کاغذ بی خط لقب داده بود تا هرچی دلش می خواد،بی قاعده و ضابطه(فقط به فرمان دل)بنویسه،من هم این مطلب زیبا و البته آموزنده از نویسنده ای که مثل خیلیای دیگه ،نوشته هاش در دوران دانشجویی مونس شبهای من هم بود(گابریل گارسیا مارکز که شنیدن ابتلای ایشون به آلزایمر رو هنوز هم نمیشه باور کرد) را برای عزیزانی که به اینجور مطالب موجز و مفید علاقه دارند در این پست قرار بدم.از متخصصین و دانش پژوهانی که برای مشاهده پستی تخصصی و فنی بعد از مدتی به این وبلاگ تشریف آوردند و احتمالا مکدّر شده اند عذر می خوام(مارا بخاطر "هنوزداشتن" ته مونده ای به نام دل ببخشید)امیدوارم در پست های بعد بتونم جبران کنم:

-         در 25 سالگی دانستم که یک نوزاد، مادر را از داشتن یک روز هشت ساعته و پدر را از داشتن یک شب هشت ساعته، محروم می‌ کند.
- در 30 سالگی پی بردم که قدرت، جاذبه مرد است و جاذبه، قدرت زن.
- در 35 سالگی متوجه شدم که آینده چیزی نیست که انسان به ارث ببرد؛ بلکه چیزی است که خود می‌ سازد.
- در 40 سالگی آموختم که رمز خوشبخت زیستن، در آن نیست که کاری را که دوست داریم انجام دهیم؛ بلکه در این است که کاری را که انجام می‌ دهیم، دوست داشته باشیم.
- در 45 سالگی یاد گرفتم که 10 درصد از زندگی، چیزهایی است که برای انسان اتفاق می‌ افتد و 90 درصد آن است که چگونه نسبت به آن واکنش نشان می‌ دهد.
- در 50 سالگی پی بردم که کتاب بهترین دوست انسان و پیروی کورکورانه بدترین دشمن وی است.
- در 55 سالگی پی بردم که تصمیمات کوچک را باید با مغز گرفت و تصمیمات بزرگ را با قلب.
- در 60 سالگی متوجه شدم که بدون عشق می‌ توان ایثار کرد، اما بدون ایثار هرگز نمی توان عشق ورزید.
- در 65 سالگی آموختم که انسان برای لذت بردن از عمری دراز، باید بعد از خوردن آنچه لازم است، آنچه را نیز که میل دارد، بخورد.
- در 70 سالگی یاد گرفتم که زندگی مساله در اختیار داشتن کارت‌ های خوب نیست؛ بلکه خوب بازی کردن با کارت‌ های بد است.
- در 75 سالگی دانستم که انسان تا وقتی فکر می‌ کند نارس است، به رشد وکمال خود ادامه می‌ دهد و به محض آنکه گمان کرد رسیده شده است، دچار آفت می‌ شود.
- در 80 سالگی پی بردم که دوست داشتن و مورد محبت قرار گرفتن بزرگترین لذت دنیا است.
- در 85 سالگی دریافتم که همانا زندگی زیباست.

/ 1 نظر / 4 بازدید

سلام خیلی زیبا بود.