ماهی های گرمابی پرورشی

از جمله اقداماتی که فکر می کنم می بایست در استان هایی همچون بوشهر در راستای توسعه صنعت شیلات دنبال کرد ، پرورش ماهی در آب های غیر متعارف و یا حتی پرورش ماهیان گرمابی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی می باشد . 

آبزی پروری  در استان بوشهر را ظرف چند سال گذشته همواره مترادف با میگو دانسته اند که شاید پربیراه هم نبوده اما استعدادهای این استان بسیار فراتر از اکتفای صرف به میگو پرورشی است . 930 کیلومتر ساحل دریایی تنها بخشی از استعداد و توان بالقوه این استان در جنوب کشور است . بهره مندی از منابع آبی پشت سد ، چاه های آب لب شور و اراضی گسترده و پهناور در مناطقی همچون دشتستان ، تنگستان و دشتی ، زمینه ای بکر و مستعد جهت توسعه فعالیت های شیلاتی بصورت توأم و یا تک گونه ای فراهم نموده که لازم است مسئولین در تصمیمات کلان خود به آن توجه ویژه نمایند .

در این خصوص و به عنوان قدمی ناچیز در زمینه آشنا ساختن علاقمندان با ماهیان گرمابی قابل پرورش در استخرهای ذخیره آب کشاورزی و یا حتی استخرهای پرورش ماهی، تلاش کردم خلاصه ای از معرفی کپورماهیان چینی پرورشی را از فضای مجازی تهیه کرده و در این مطلب قرار دهم که امیدوارم مورد توجه بازدید کنندگان گرامی واقع بشه .

لینک دانلود

/ 0 نظر / 30 بازدید