استفاده از تعرفه های ترجیحی برای صادرات محصولات شیلاتی به روسیه فدراتیو

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران دکتر حسن صالحی معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران با اعلام این خبر مهم افزود: بنا بر اعلام وزارت امور خارجه روسیه از تاریخ 25 فروردین 1394 ، با قرار گرفتن نام ایران در فهرست کشورهای در حال توسعه که مشمول تعرفه های ترجیحی صادرات کالا به اتحادیه اقتصادی اور آسیا قرار می گیرند، از این پس آبزیان ایران با تعرفه ترحیجی به کشور روسیه و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اور آسیا صادر می شود.

وی افزود: با توجه به فهرست اقلام مشمول تعرفه ترجیحی تعرفه واردات آبزیان ایران به کشور روسیه با تعرفه 2/25 تا 7/5درصد صورت می پذیرد.

رئیس سازمان شیلات ایران در ادامه گفت: پیش از این تعرفه صادرات آبزیان ایران به روسیه 26 درصد بود که امکان رقابت را در آن بازار از کشورمان سلب کرده بود. براساس این اعلام از این پس انواع آبزیان زنده با تعرفه 5/5 تا 7/5 درصد، آبزیان تازه با تعرفه 5 تا 6 درصد، انواع آبزیان منجمد با تعرفه 2/25 تا 6 درصد و آبزیان فیله شده با تعرفه 3/75 تا 5/6 درصد به روسیه صادر خواهند شد.

معاون وزیر جهادکشاورزی تصریح کرد: با این اقدام گام موثری برای شروع صادرات اقلام شیلاتی کشور به روسیه برداشته شده و چرخه مقررات تجاری آن کشور برای واردات انواع آبزیان از ایران تکمیل شده است.

وی افزود: پیش از این 19 شرکت معتبر ایرانی برای صادرات آبزیان به روسیه معرفی و مورد پذیرش سازمان های ناظر آن کشور قرار گرفته بودند. رئیس سازمان شیلات ایران در پایان ابراز امیدواری نمود: در حال حاضر کشورمان آمادگی دارد تا با شروع فصل جدید تولید آبزیان، برنامه ریزی لازم برای افزایش تولید به منظور صادرات انواع محصولات شیلاتی از جمله میگو، انواع ماهیان پرورشی و دریایی و کنسرو را به کشور روسیه انجام دهد. وی ادامه داد: در پایان لازم است از همه بزرگواران در بخش های مختلف دولت، همکاران عزیز در وزارت جهادکشاورزی و به ویژه سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو تقدیر و تشکر نمایم.

/ 0 نظر / 20 بازدید