کشف یک ترکیب ضد ویروس

سایت Science daily ،در 21 مارس 2013 اعلام کرد : 

محققین در دانشکده پزشکی بوستون،آمریکا،ترکیب آلکالوئیدی شبه ایندول(ایندول از ترکیبات آروماتیک حلقوی است که در آن یک حلقه شش کربنه بنزنی با یک حلقه پنج ضلعی حاوی نیتروژن پیوند شده است) را کشف کرده اند که قادر است شروع تقسیم ویروس هارا از گروه های متنوع ژنتیکی ، در مرحله تشکیل RNA متوقف نموده و از این طریق از تکثیر ویروس در سلول زنده،ممانعت به عمل آورند.

این کشف به لحاظ اینکه ترکیب معرفی شده یک داروی ضد ویروس وسیع الطّیف است و ثانیاً قادر است در سلول زنده و تنها بر عامل بیماریزا اثر کند حائز اهمیت بسیاری است.

ویروس ها تاکنون عامل حدود 90% از مرگ و میر ناشی از عفونت در جهان شناخته شده اند که به دلیل ماهیت خاصی که دارند ،نمی توان مثل باکتری ها و عوامل بیماریزای زنده بر علیه آنها درمانی متصوّر شد.

کشف جدید شاید روزنه ای به سوی درمان بیماری های خطرناک ویروسی فراروی بشر قرار دهد.

لینک خبر 

/ 1 نظر / 6 بازدید
حمید

با عرض سلام و احترام وتبريک سال نو خدمت شما دوست عزيز و گرامي. وبلاگ زيبا و پرمحتوايي داري...هميشه پايدار و خوشبخت باشي خوشحال ميشم قدم رنجه نموده و از وب سايت بنده نيز ديدن نماييد و از خدمات آنلاين ومطمين آن در تهيه نياز کارت شارژ خود و عزيزانتان استفاده نماييد که به صرفه ترين روش خريد کارت شارژ مي باشد. هر ماه چندين کارت شارژ با قرعه کشي جايزه داده ميشود 2درصد شارژ رايگان براي ايرانسلي ها از خداوند متعال بهترين ها رو واسطون آرزومندم. در صورت صلاح ديد ( خواهشا ) منت گذاشته ولينک آدرس ما رو در وبلاگ زيبايتان قرار دهيد. اجرتان نزد خدا .... همچو خورشيد باشيد مهربان و سخاوتمند... با کمال احترام. www.09charge.com فروش کارت شارژ با جايزه