مقتضیات رونق بازار داخلی میگو ( تجربه برزیل)

Image result for shrimp domestic market

با سلام

صنعت میگوی پرورشی ایران ، کار خود در مقیاس تجاری را در برهه ای آغاز نمود که دولت سازندگی با جدّیت تمام ، سیاست اقتصاد بدون نفت را با تقویت گزینه های اقتصادی دارای پتانسیل ارزآوری بالا دنبال می نمود.از این رو شاید اولویت نخست دست اندرکاران این صنعت را صادرات میگو پرورشی به بازارهای جهانی تشکیل می داد.اما پدیده تورم و سایر پیچیدگی های اقتصادی از این دست سبب گردید تا هزینه تولید میگو پرورشی به طور مداوم نسبت به قیمت فروش در آنسوی مرزها افزایش یافته و به تدریج شمّ اقتصادی سرمایه گذاران در این کسب و کار متوجه گزینه دیگر یعنی بازار داخل شد .با این حال ورود به بازارهای محلی و داخلی ، خود ، واجد شرایط و ضوابطی است که حصول آن ها بدون شک نیاز به فراهم آمدن  بستر و زیر ساخت های مربوطه می باشد . در این زمینه بهتر است به رهنمودهای  اهل فن و اساتید اقتصاد رجوع گردد اما در مقام مقایسه می توان به برخی تجارب سایر کشورهای جهان استناد نمود تا مشخص شود اصولا مکانیسم حضور در بازارهای داخلی مستلزم چه ویژگی ها و کدام تمهیدات است .

مجله Global Aquaculture Advocate در شماره April/May  ، تحلیل جالبی از رویکرد کشور برزیل به بازار داخلی خود ارائه نموده که حاوی نکات کلیدی بسیار پراهمیتی است .

این مطلب اختصاص دارد به برجسته سازی این نکات که درک و بکارگیری آنها را بر همه دست اندرکاران صنعت لازم می دانم . البته تجزیه و تحلیل موارد ذکر شده را بر عهده بازدید کنندگان گذارده ام چرا که باور دارم هر یک از نکات ، ابتدا می بایست با شرایط بومی کشور تطبیق داده شده و سپس مورد قضاوت و ارزیابی قرار گیرد .

مقاله زیر ترجمه تحلیلی است که در بالا به آن اشاره گردید و امیدوارم مورد توجه بازدیدکنندگان و علاقمندان واقع گردد.

لینک دانلود

/ 1 نظر / 34 بازدید
سايت و انجمن عشق سرا عاشقي ....محفلي براي عاشقان (بازگشايي مجدد و دعوت به همکاري)

دوست عزيز سلام سايت و انجمن عشق سرا عاشقي asheghisara.ir بلاخره بعداز چند سال تعطيلي مجددا اغاز به کار کرده است لطفا با حظور گرم خودتان عشق سرا را رونقي دوباره بدهيد لازم به ذکر است که عشق سرا در زمينه گفتگوهاي عاشقانه و درد و دل هاي عاشقانه و خاطرات و داستان و...کلا هر چيزي در زمينه عشق و عاشقي فعاليت مي کند و همچين سايت عشق سرا داراي بخش هاي مانند تالار هاي گفتگو (انجمن ها ) انواع فال و طالع بيني بخش خبر و.... ما براي مديريت انجمن ها به دنبال افراد فعال و علاقمند هستيم اگر شما حس مي کنيد در انجمن هاي عشق سرا مي توانيد مديريت کنيد و مي توانيد روزانه حداقل يک ساعت وقت بگذاريد مي توانيد با ما در تماس باشيد راه هاي تماس با ما در بالاي صفحات سايت و انجمن اعلام شده است با کليک روي لينک تماس با ما asheghisara.ir و همچنين يک خواهش هم از شما عزيز دارم که اگر عشق سرا عاشقي را مناسب ديديد در وبلاگ خود به عشق سرا عاشقي يک لينک يا يک پست براي معرفي عشق سرا عاشقي بدهيد در اخر براي شما ارزوي موفقيت مي کنم. asheghisara.ir با احترام مديريت سايت و انجمن عشق سرا