آبزیستان Abzistan

وبلاگ شیلات،آبزی پروری و علوم زیستی

فرماندار آبادان: اعطای وام به تولید کنندگان پرورش میگو توسط بانک کشاورزی
ساعت ٩:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٦/٢   کلمات کلیدی: ستاد شیلات
 جلسه ستاد توسعه شیلات (پرورش میگو و ماهی) شهرستان آبادان با حضور "عزیزاله شهبازی" معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان ، "دکتر سید حسین دهدشتی" نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی و "دکتر مغینمی مدیر کل شیلات استان خوزستان" در فرمانداری ویژه آبادان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری وی‍ژه آبادان ، "عزیزاله شهبازی" معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با اشاره به برنامه راهبردی توسعه شهرستان و لزوم افزایش سطح اشتغالزایی بیاناتی ایراد نمودند و اعلام داشت: با توجه به ظرفیت های موجود در آبادان و با عزم جدی دست اندرکاران صنایع شیلات با استفاده از وضعیت موجود اقدامات لازم بعمل آورند.
معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان به پیگیریهای صورت گرفته در زمینه رفع مشکلات شوری آب و افت فشار اشاره نمود و افزود: با توجه به تأکید استاندار محترم خوزستان و پیگیریهای مدیریتی و تلاش مجموعه آب و فاضلاب خصوصاً دکتر علیمرادی مدیر کل آبفای استان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، 60 هزار متر مکعب در شبانه روز به ظرفیت توزیع آب شهرستان اضافه شد و مجوز راه اندازی 50 هزار متر مکعب شیرین کن صادر گردید که انشاءا... در مهر ماه عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد.
شهبازی از اعطای وام به تولید کنندگان پرورش میگو خبر داد و تصریح نمود: در جهت جذب تولید کنندگان و اشتغالزایی در شهرستان از طریق اعطای وام به تولید کنندگان اقدام خواهد شد که در این راستا بانک کشاورزی اعلام آمادگی نموده است.
معینمی مدیر کل شیلات استان خوزستان در زمینه پرورش میگو در سایت چوئبده و اقدامات انجام گرفته در راستای احیاء پرورش میگو در شهرستان آبادان توضیحاتی ایراد نمودند و به بیان مشکلات و موانع موجود از جمله موضوع تأمین نقدینگی لازم جهت فعالیت مزارع و موضوع اخذ آب بهاء از مزارع پرورش میگو پرداختند.
دکتر سید حسین دهدشتی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی نیز به بحث
 آینده نگری و تدوین برنامه بودجه سال 94 و برنامه ششم شهرستان تأکید نمود و اظهار داشت: اداره کل شیلات هر چه سریعتر نسبت به تدوین برنامه بودجه سال آتی و برنامه ششم در بحث توسعه پایدار اقدام نمایند و با کلان نگری در حوزه متبوعه پیشنهادات دستگاه مربوطه خود را ارائه نمایند.