آبزیستان Abzistan

وبلاگ شیلات،آبزی پروری و علوم زیستی

تولید حدود سه هزار و200 تن میگو در پایان فصل پرورش میگو هرمزگان
ساعت ٩:٠٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۱۱/٢٢   کلمات کلیدی: پرورش میگو ،هرمزگان

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران مدیرکل شیلات استان هرمزگان از تولید حدود 3200 تن میگوی پرورشی در پایان فصل پرورش میگو درهرمزگان خبر دادو افزود: این تولید نسبت به سال گذشته 18در صد افزایش داشته است.

محبی با بیان اینکه در استان هرمزگان بالغ بر هزار و 413 هکتار استخرهای پرورش میگو  در شهرستانهای میناب ، بندرلنگه ، پارسیان ، بندرعباس و قشم به زیر کشت رفته است افزود: که حدود 3200 تن میگو  با متوسط ارزش اقتصادی 55 میلیارد ریال برداشت شد وبه طور متوسط برداشت میگو از هر هکتار دو تن 219 کیلوگرم بوده است.

وی افزود:به دلیل اهمیت اقتصادی این محصول و لزوم توسعه،سالانه سطح زیر کشت مزارع میگوی  در استان، بیش از هزار هکتار از مزارع راکد و رها شده در حال تجمیع ، یکپارچه سازی ،اصلاح و بهسازی است.

مدیر کل شیلات هرمزگان تصریح کرد : حدود  سه هزار هکتار نیز در حال احداث است که انتظار می رود طی سال های آینده بتدریج به زیر کشت برود.

وی خاطر نشان کرد: شهرستان میناب  بیشترین سطح زیر کشت این محصول را در استان هرمزگان به خود اختصاص داده است.

وی افزود: که امسال 117 واحد مزرعه پرورش میگو در شهرستان های مورد اشاره فعال بوده و 117 هکتار نیز در طرح کشت دو بار در سال همکاری داشته اند.

محبی یاد آور شد در سال جاری بیش از 362 میلیون بچه میگو نیز در 9 مرکز تکثیر لارو میگو در شهرستانهای جاسک ، سیریک ، میناب و قشم تولید شده که در استخرهای پرورش میگو ذخیره سازی شد  .