آبزیستان Abzistan

وبلاگ شیلات،آبزی پروری و علوم زیستی

Baringolin،آنتی بیوتیکی از اعماق دریا
ساعت ۳:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳۱   کلمات کلیدی: بارینگولین

یکی از دغدغه های پزشکان و محققین علوم پزشکی،ایجاد مقاومت در باکتری ها و میکروب های موجود در مقابل آنتی بیوتیک هاست.ظرف 30 سال گذشته، تحقیقات در خصوص آنتی بیوتیکهایی که مانع ایجاد مقاومت در باکتری های هدف شوند،محافل علمی را متوجه محیط دریا نموده است.در این راستا از چهار سال پیش تاکنون ،یک دانشجوی اسپانیایی به نام "خاویر یوست بارینگو" تحقیق بر روی ترکیبی پپتیدی را آغاز نموده که از محیط اعماق دریا استخراج شده و گفته می شود در دوز بسیار اندک قادر است باکتری های گرم مثبت را از پای درآورد.این آنتی بیوتیک نوعی تیوپپتید(پپتید گوگرد دار)است که بنا به امتیاز کشف ،به آن ،نام بارینگولین داده شده است.

کاشف این ترکیب توانسته این ماده را در آزمایشگاه نیز تولید نماید و امید می رود تا ده سال آینده ،بارینگولین جزء آنتی بیوتیک های معمول ،وارد بازار مصرف گردد.مطلب زیر از سایت Science daily نقل شده و جهت مطالعه اصل خبر می توانید به لینک زیر مراجعه فرمائید : 

http://www.sciencedaily.com/releases/2013/06/130620100830.htm?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+sciencedaily%2Fplants_animals%2Fbiology+%28ScienceDaily%3A+Plants+%26+Animals+News+--+Biology%29&utm_content=Yahoo%21+Mail


 
نقش محیط در بروز بیماری EMS
ساعت ۱٠:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢٧   کلمات کلیدی: ems

در آزمایشی که در مالزی انجام شد،مشخص گردید که PH بالا(بین 8.5 تا 8.8) سبب تکرار در بروز بیماری EMS می شود حال آنکه PH در حدود 7 شدت بروز را کمتر می سازد.این موضوع در مقاله ای که در لینک زیر قرار داده شده است و در شماره آینده Global Aquaculture Advocate منتشر خواهد شد اعلام گردیده است.از علاقمندان دعوت می شود جهت دانلود مقاله ،لینک را دنبال نمایند:

دانلود مقاله


 
راهنمای تکثیر ماهیان خاویاری(2013)
ساعت ۳:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/٢٦   کلمات کلیدی: تکثیر ،خاویاری

لینک زیر مربوط است به راهنمای تکثیر ماهیان خاویاری (2013) که به زبان انگلیسی آماده دانلود می باشد:

لینک دانلود


 
دو مقاله شیلاتی
ساعت ٢:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۱٥   کلمات کلیدی: مقاله

با سلام

امروز در سایت مؤسسه تحقیقات شیلات ایران ،دو مقاله شیلاتی پیدا کردم که هردو به نوعی خوراک وبلاگ آبزیستان بودند.یکی از اونا در مورد ترکیب شیمیائی لاشه میگو وانامی و اثر انجماد بر اون بود و دیگری هم میزان آلودگی ماهی شوریده صید شده در بنادر آبادان و بندر عباس رو در خصوص سه عنصر از فلزات سنگین بررسی کرده. لینکهای زیر مربوط به این مقالاته.امیدوارم مورد استفاده واقع بشه.

بررسی اثر انجماد بر کیفیت شیمیائی میگوی وانامی

 

میزان فلزات سنگین موجود  در عضله ماهی شوریده صید شده در بنادر آبادان و بندرعباس


 
آبزی پروری در چین(2)
ساعت ۱:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۱٥   کلمات کلیدی: آبزی پروری ،چین

 

آبزی پروری در چین (2)

 

پس از بحث در خصوص زمینه عمومی صنعت آبزی پروری در کشور چین ،اکنون نوبت به چشم انداز بازار در این صنعت رسیده است .رئوس کلی این بحث عبارتند از :

-          چه گونه هایی غالب بوده و در چه مناطقی تمرکز دارند؟

-          مسیر توسعه صنعت بر چه اهدافی متمرکز بوده و چالش های اصلی کدام می باشند؟

این نکته باید یادآوری شود که در بخش های مختلف این مقاله ،تولید آبزیان ،به هردو نوع پرورشی و وحشی از قبیل ماهی،میگو ،خرچنگ و انواع صدف داران و ... اطلاق شده است.با اینحال در مواردی که نوع خاصی از تولیدات آبزیان مدّنظر باشد،بطور مشخص ذکر خواهد گردید.

گونه های اصلی پرورشی در کشور چین :

در حال حاضر در حدود 140 گونه آبزی پرورشی در چین تولید می شود که از میان آنها 90 گونه انواع ماهی،10 گونه میگو و خرچنگ،10 گونه از پوسته داران و 10 گونه نیز جلبک قرار دارد.

پرورش آبزیان دریائی :

در حال حاضر گونه های اصلی پرورشی آب شور در کشور چین عبارتند از میگو،اسکالوپ،شوریده زرد ،کفشک،اویستر،نرم تنان دو کفه ای،آبالون،خیار دریائی ،خارپوست دریائی و صدف خوراکی .

در سال های اخیر گونه های غالب پرورشی تا حد زیادی تغییر یافته اند.به عنوان مثال در حدود 20 سال پیش از این ،گونه میگوی Penaeus chinensis و اسکالوپ گونه farrer دو گونه مهم پرورشی محسوب می شدند اما پس از بروز بیماری و نیز کاهش تنوع گونه ای که منجر به مرگ و میر و تلفات در میان این جانوران گردید،غالبیت این گونه ها از بین رفت.پس از آن گونه های دیگری نظیر میگوی سفید غربی(وانامی)و اسکالوپ آمریکائی موسوم به Bay Scallop جای آنها را در فعالیت های آبزی پروری گرفتند.به علاوه به دلیل آسیب به ذخایر طبیعی،پرورش گونه هائی نظیر شوریده زرد که مبتنی بر صید بچه ماهی از محیط وحشی بود افت نمود و از آن پس تکثیر و تولید بچه ماهی در کارگاه های تکثیر رونق گرفت.

همچنین بعضی از گونه ها درپاسخ به  افزایش و تنوع نیاز مصرف کنندگان به این صنعت معرفی شدند که از این میان می توان به خیار دریائی و نیز آبالون اشاره نمود.در چند سال اخیر با افزایش سریع درآمد شهروندان ،توجه به محصولات و فرآورده های باارزش آبزی نیز به سرعت فزونی گرفته که نتیجه آن بهبود کیفی محصولات پرورشی بوده است.

مهم ترین انواع آبزی پروری دریائی در چین شامل موارد زیر می باشند :

1-      آبزی پروری در خشکی : این نوع آبزی پروری بیشتر جهت پرورش میگو مورد استفاده قرار می گیرد.البته بعضی از انواع خرچنگ نیز به این روش پرورش داده می شوند.

2-      آبزی پروری ساحلی : پرورش آبزیان در قفس و سطوح شناور.آبزی پروری روی سطوح شناور یا Raft culture معمولاٌبرای پرورش اویستر ،آبالون و سایر پوسته داران (Shellfish ها) مورد استفاده قرار می گیرد در حالیکه پرورش در قفس به عنوان فنآوری جدید در کشور چین ،برای پرورش ماهیان پرارزشی همچون شانک ،سی باس ،شوریده زرد و غیره به کار گرفته می شود.

3-      پرورش در زمین های جزرو مدی: در این شیوه ،آبزیانی که حرکت نسبتاً کندی دارند همچون:اسکالوپ،نرم تنان،آبالون ،خیار دریائی ،صدف خوراکی و ...پرورش داده می شوند.

پرورش آبزیان آب شیرین :

برخلاف پرورش آبزیان آب شور،این نوع آبزی پروری در سراسر کشور چین گسترش یافته است.مهم ترین گونه هایی که در این زیر بخش پرورش داده می شوند عبارتند از : کپور معمولی،کپور سرگنده(بیگ هد)کپور نقره ای(فیتوفاگ)،کپور علفخوار(آمور)،تیلاپیا،خرچنگ چینی،مارماهی،خرچنگ رودخانه و میگوی آب شیرین.

اغلب مزارع آبزی پروری آب شیرین ،با اینکه سطحی محدود برخوردار هستند اما گستره وسیعی را از نظر جغرافیائی به خود اختصاص داده اند.از این رو تمرکز بیشتر آبزی پروان در این بخش ،بر بازارهای محلی است.با اینحال درسال های اخیر،به دلیل کاهش در صید از ذخایر وحشی،پرورش بعضی گونه ها همچون تیلاپیا و گربه ماهی رونق روزافزونی گرفته و محصولات این مزارع به بازارهای جهان وارد شده است.

مهم ترین روش های پرورش آبزیان آب شیرین که در کشور چین مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از :

-          پرورش در استخر:این روش عمده ترین روش پرورش آبزیان آب شیرین محسوب می گردد.70 درصد از کل تولید این نوع آبزیان و نیز 40 درصد از سطح زیر کشت به این روش اختصاص دارد.البته در سالهای اخیر تولید به این شیوه تا حدی دچار افت گردیده است .

-          پرورش در ذخیره های آب کشاورزی : این روش در رده دوم اهمیت در زیر بخش قرار دارد که 12 درصد از کل تولید آبزیان آب شیرین و 30 درصد از سطح زیر کشت را به خود اختصاص داده است .

-          پرورش در دریاچه ها : با اختصاص 24 درصد از سطح زیر کشت و 8 درصد از کل تولید ،این روش سومین متد رایج آبزی پروری در چین است .

-          پرورش در کانال های آبرسان :سطح زیر کشت و میزان محصول تولید شده به این روش در مقایسه با سایر روش ها بسیار اندک است به طوریکه تنها 3 درصد از کل تولید در این سازه ها صورت می گیرد.

به لحاظ جغرافیایی مناطق آبزی پروری در چین به سه گروه تقسیم شده اند :

-          ناحیه آبزی پروری دریای Bohai و دریای زرد:منطقه مناسب برای پرورش پوسته داران،میگوهای پنائیده،خرچنگ رودخانه و جلبک.

امور این منطقه تحت نظارت اتحادیه آبزی پروران است .

-          ساحل جنوب شرقی : گونه های عمده پرورشی در این منطقه عبارتند از میگوی وانامی،مارماهی،تیلاپیاو انواع پوسته داران .

آبزی پروری در این منطقه توسط بخش خصوصی در مزارع منفرد صورت می گیرد.

-          دره رود یانگ تسه :عمده ترین گونه های پرورشی در این ناحیه عبارتند از خرچنگ رودخانه،مارماهی و گربه ماهی.

اکثر مزارع این منطقه ،مزارع خانوادگی هستند.

 


 
غذای دست ساز،ضرورت یا تهدید؟
ساعت ٧:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۳/۳   کلمات کلیدی:

امسال ،دوره جدید پرورش میگو در شرایطی آغاز شده که همه چیز تحت الشعاع قیمت غذا قرار گرفته.نهاده ای که بین 60 تا 70 درصد هزینه های پرورش را در بر می گیرد ولی کوچکترین کنترل و نظارتی را بر نمی تابد و یا حداقل اینکه اراده ای برای نظارت دیده نمی شود.این در حالیست که با شروع موج گرانی در کشور،خیلی از کارخانجات و واحدهای تولیدی (ولو ظاهری،چون نمود خارجی نداشته)تحت نظارت قرار گرفته اند اما گویا غذای میگو زیاد مشمول این قاعده نشده و یا اگر شده دلایلش کاملاً محکمه پسندبوده است .به هرحال باید گفت تا بحال تولید میگو انواع بحران ها را تجربه کرده بود و حالا دیگرکلکسیونش در حال تکمیل است.فقط می ترسم سال آینده بحران کت واک و تخته خروجی ، بعد بحران تراکتور و دست آخر بیمه پرسنل گریبانش رو بگیرد.

اما حل بحران غذا بر عهده سایر نهادهاست و به ما و این وبلاگ آسیب پذیر اصلاً و ابداً مربوط نمی شود. چیزی که بنده را بر آن داشت که وارد این مقوله شوم،صحبتی است که چند روز قبل با یکی از پرورش دهندگان داشتم و بعد از سالها مسئله ای مشخص شد که "بدانم همی که نادانم".موضوع از این قرار بود که این پرورش دهنده محترم ما ،همچون سایر هم صنف های خود،از قیمت بالای غذا شکوه می کرد و سؤالش این بود که :"مگر سالهای اول گفته نمی شد وانامی به دلیل نیاز پایین پروتئینی خودش،به غذای ارزون تری احتیاج داره؟پس چرا اینهمه قیمت غذا بالاست؟"واقعاً این سؤال خود من هم هست.بجز این ،تابحال یکی دو پروژه تحقیقاتی هم در خصوص جایگزین کردن پودرماهی با آرد سویا در جیره وانامی چه در داخل و چه در خارج از کشور در سال های اخیر انجام شده .حالا گیریم پروژه های خارجی به ما ربطی ندارند، داخلی ها چطور؟برای چه کسی و کجا اجرا شده؟مگر قرار نیست تحقیقات نیاز محور باشد؟چه زمانی باید از تخصص اساتید جیره نویسی آبزیان مثل جناب دکتر مرمضی استفاده کرد؟

خلاصه بعد از سؤال دوست پرورش دهنده،ما شروع کردیم به خطابه که "به نظر من الان وقتشه که کارگاه های کوچک تولید غذا تحت نظارت شیلات و دامپزشکی راه اندازی بشه تا حداقل غذای دوره رشد رو تولید کنند  تا بخشی از این معضل قیمت غذا برطرف بشه".واقعاً هم به نظرم مشکل خاصی وجود نداشت که اگه ترکیبات از نظر آلودگی کنترل بشه ،خیلی هراس از بیماری منطقی باشه.اما در همین اثنا "یکی از بزرگان اهل تمیز" از در وارد شد و همه اندیشه ها و راه حل ها را "کن فیکون" کرد با این استدلال که حتی "اگر دامپزشکی هم اجازه بده مگه ما (به نمایندگی از شیلات)اجازه می دیم؟"

و پرورش دهنده بیچاره "صیحه زنان سر به بیابان گذاشت و در پی قافله ،حق حق گویان بشتافت".

اما من که نمی تونستم ترک پست کنم همینطور درجا خشکم زد با این فکر که "جداً چرا ما برای اینکه می ترسیم وارد حل مسئله بشیم،صورت مسئله رو پاک می کنیم یا رومون رو از اون بر می گردونیم؟چرا حداقل یک پایلوت تولید غذا بر اساس نتایج پروژه های انجام شده تحقیقاتی،در مراکز  و یا تحت نظارت شیلات،با همکاری دامپزشکی به راه نمیندازیم تا ببینیم بیماری "هیولا سندرم" واقعاً تحت نظارت هم منتقل می شه یا خیر؟تا اینکه چند روز پیش از مکاتبات مشخص شد که در بالاترها خبرهایی هست و گویا عقلای قوم هم کم کم به صرافت افتاده اند تا ناخنکی به غذاهای Farm made  و روش های تهیه اش بزنند.کاری که به نظر می رسه سالهاست به دلیل برخی "ملاحظات" به تعویق افتاده .انشاالله این صنعت را هرچه خیر است پیش آید.